Pigmenti

Pigmentiem, ko izmanto mikropigmentēšanas (permanentā meikapa, tetovējuma) procedūrām uz sejas, ir jāatbilst sekojošām prasībām:

1. Krāsvielām nav jāsatur toksiskos un kancerogēnos komponentus. Diemžēl, pigmentu vairums, kas ražoti Dienvidaustrumu Āzijā, neatbilst šai prasībai.

2.  Pigmenta rādītājam РН ir jāatrodas fizioloģiskās normas robežās. Ir jāpievērš uzmanība tam, ka tetovēšanai uz ķermeņa paredzētiem pigmentiem bieži ir sārmains un skābs PH rādītājs. Tāda pigmenta kontakts ar gļotādu ir bīstams.

Kā pārbaudīt? Tests ar lakmusa papīrīti.

3.  Krāsvielai jābūt nešķīstošai ūdenī un krāsvielas pamata komponentos. Ja šī prasība netiek izpildīta, krāsviela tiek iedalīta ādā pēc koncentrācijas komponenta.

Kā pārbaudīt? Pēc pigmenta piliena kontūras uz papīra lapiņas tiek saskatāmas šķīdinātāja paliekas. Paliekām nav jābūt nokrāsotām.

4.  Krāsvielu daliņu izmēram jābūt vienādam (viendabīgam, homogēnam). Kā pārbaudīt? Ja krāsvielas piliens, izžūstot, veido viendabīgu, līdzenu virsmu – pigments ir viendabīgs. Ja uz izžuvušā piliena virsmas ir kamoliņi – pigments ir heterogēns, neviendabīgs. Pigmenta neviendabīgums manāmi apgrūtina meistara darbu un var ietekmēt pigmenta iedalīšanas kvalitāti ādā.

5.  Krāsvielām jābūt noturīgām pret ultravioleto staru iedarbību, kā arī jābūt pietiekami lielam daliņu sairšanas periodam. Liela nozīme ir krāsvielas izvadīšanas vienmērīgumam. Kvalitatīvās krāsvielas laika gaitā vienmērīgi top gaišākas, bez manāmām krāsu toņa izmaiņām. Ja tiek pielietoti nekvalitatīvi pigmenti, var dabūt aveņu krāsas uzacis un pat zaļas, zilas vai ceriņkrāsas lūpas, sarkanus plakstus.

Šo pigmentu īpašību var pārbaudīt tikai empīriskā ceļā.