Permanentais grims lūpām

Permanentais grims lūpām ir visizplatītākā tetovējuma procedūra uz sejas, jo tā palīdz:

1) radīt izteiksmīgu konturu;

2) piešķirt lūpu malām atdzīvinošu nokrāsu, novēršot lūpu dabisko bālumu un zilumu;

3) vizuāli koriģēt formu un izmēru;

4) izskatīties uz visiem 100% bez lūpu krāsas, bet tādi brīži dažreiz rodas diennakts laikā;

Meistara mērķis – gaismas un nokrāsas līdzsvars. Noapaļotā efekta radīšanai mēs izveidojam kontrastu starp lūpas kontūra krāsu (daudz tumšāku) un pašas lūpas krāsu (vieglu). Tas rada jūtīgākas un apjomīgākas lūpas.

No profesionālā redzespunkta, nākamā permanentā meikapa krāsai nav jābūt spilgtai (lai tā neapniktu), bet tā saucamai naturālai, dabiskai. „Naturālām” lūpām var būt sekojošo krāsu viegli toņi: brūns, rozā, spilgti sarkans, korāļu, terakotas, burkānu un citi sarkanās krāsas toņi. Speciālistiem jābūt neierobežotai pigmentu paletei.

Var vienkārši izdarīt lūpu kontūru: apvelkot dabisko kontūru, padarīt to izteiksmīgāku, koriģēt formu, pēc Jūsu vēlmes vai izmantot meistara piedāvāto variantu. Permanentā kontūra neļauj lūpu krāsai izplūst, un lūpas vienmēr izskatās kārtīgi un izsmalcināti.

Papildus šai procedūrai arī var izdarīt iztušējumu – tas ir, nodrošināt pakāpenisku krāsas pāreju no kontūra uz dabisko lūpu krāsu. Bez iztušējuma lūpas izskatās tā, it kā Jūs apvilktu tās ar kontūra zīmoli, taču vēl nepaspējāt izkrāsot ar lūpu krāsu. Nolīdzināt tādu efektu arī ir iztušējuma uzdevums. Ar iztušējuma palīdzību var izmainīt lūpu krāsu – padarīt to spilgtāku un sulīgāku. Tā rezultātā lūpas var praktiski nekrāsot, tikai, pēc vēlmes, viegli tas pārklāt ar spīdumiem. Kontūras krāsu izvēle un iztušējumi tiek veikti individuāli, taču iztušējuma krāsu visbiežāk izvēlas tuvāku dabiskai, lai nepieciešamības gadījumā Jūs varētu pārklāt ar tāda toņa lūpu krāsu, kas piestāv kādam kostīmam vai kleitai.

Svarīgi:

1. Ir jāatceras, ka lūpu spilgtums uzreiz pēc permanentā meikapa aizies kopā ar „garoziņām”. Un pēc 4-5 dienām krāsa kļūs gaišāka uz pusi no sākotnējās.

2. Tāpat arī nav jābaidās herpesa izsitumu. Tā kā eksistē herpesa profilakses metodes, par kurām Jums pastāstīs meistars.

Cilvēkiem ar biežiem herpesa izsitumiem uz lūpām – lūpu permanents tiek ļoti rekomendēts: pirmkārt, pēc procedūras vairs nav nepieciešamības bieži lietot lūpu krāsu, kas ir pastāvīgs lūpu sarkanās malas kaitinājuma avots, bet dažreiz pat notiek inficēšana; otrkārt, lūpu sarkanā mala pēc permanenta kļūst nedaudz blīvāka, kas traucē herpesa izsitumu rašanos.